Epidemie 2020: Někdo za to může

O původu epidemie se ve zprávách se objevují velice zajímavé a důležité články – věrohodné i nevěrohodné.

Otázka vzniku koronaviru je hodna mnohem větší pozornosti, protože odpověď na tuhle otázku má nejen obrovské zdravotnické dopady, (například pro prevenci podobné nákazy v budoucnosti), ale i možné další politické dopady.

Nabízím důvěryhodné zdroje, ve kterých se dozvíte více.

Jako první: <b>Koronavirus mohl uniknout z wu-chanské laboratoře</b>, kde titulek mluví za vše.
https://www.lidovky.cz/%E2%80%A6/koronavirus-mohl-uniknout-z-wu-cha%E2%80%A6

Zároveň cituji doslova naši přední molekulární bioložku MUDr. Soňu Pekovou, která v online rozhovoru o původu koronaviru <b>od 16. minuty dále tvrdí:</b>

„Fakt je, že to (koronavirus, pozn. mjs) má charakteristiky, které nevypadají jako přírodní izolát. V mých očích trošičku to možná vypadá jako náhodný únik nešťastnou náhodou z nějaké laboratoře, protože v tom epicentru je laboratoř, ve které se s tímto virem pracuje, ale to je všechno na úrovni hypotéz.“

Tu je tedy shoda s článkem (nejen) v LN, kde se s názorem o vzniku viru v čínské laboratoři shodují vědci z ČR, USA s ministry britské vlády.

Jedná se tedy o to, že koronavir mohl vzniknout v čínské laboratoři, ze které se nedopatřením dostal do světa. První pacient – pacient č. 1, jak mu říkají v epidemiologii, pracoval v laboratoři, která vyvíjela „nebezpečné“ viry a která je 10 km od města Wuhan.

Proti tomu stojí tvrzení, například z věrohodného celosvětově uznaného časopisu Nature Medicine, kde se vyvrací to, že by vir vznikl „uměle“. Nejsem si ale jistý, zda to však neznamená, že jeho „přirozený“ zrod mohl někdo korigovat. Více zde.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vedci-koronavirus-prirozeny-puvod-neni-z-laboratore-biologicka-zbran-akademie-ved.A200319_154726_domaci_lre

Fundovaná diskuse právě k tomuto bodu by měla začít co nejdříve.

Je nanejvýš důležitá a měla by být zajímavá tím víc, že dnes moderní výzkumné metody jsou schopny na tuhle otázku odpovědět.

Je v zájmu nás všech – rozumí se celého světa –, abychom nalezli odpověď.

Bude též zajímavé pozorovat reakce Číny.

Pokud by byla shoda, že virus vznikl v čínské laboratoři a „dostal se ven“, tak jsem toho názoru, že Čína by se měla omluvit všem svým obyvatelům a pak každé zemi ve světě a nabídnout bezplatnou pomoc a hrazení škod tam a tak, jak je to možné.

Nyní se Čína pasuje do role spasitele a pomoc nabízí. Za peníze. Zatím ji většina zemí odmítla. Což samozřejmě neplatí o nás, kde se před Čínou ohýbá náš servilní prezident, jeho klan, Babiš a lidé jako Tvrdík a Hamáček, kteří zařídili, že jsme my všichni Číně zaplatili více než miliardu Kč z vlastních kapes za <b>vadné respirátory a testy.</b>
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vadne-respiratory-i-testy-z-ciny-pribyva-statu-kde-odhalili-problem-96674

Publikováno:

www.pritomnost.cz

7.4.2020

www.aktualne.cz

7.4.2020

Kontakt

MUDr. Martin Jan Stránský

Národní 9, Praha 1

Kontaktní osoba:

Jitka Bayerová – asistentka

Tel.: 222 075 101

Copyright © 2024 All Rights Reserved.