VÝSLEDEK VOLEB: TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU

„Máme šanci vyhrát,“ říkal opakovaně předseda ODS/koalice SPOLU Fiala. A národ mu tu šanci dal. Tím jsme získali tři oříšky.

S úžasnou ironií bývalý estébák, zloděj a trestně stíhaný lhář sebral hlasy komunistům a zajistil jejich vyloučení z parlamentních lavic, ve kterých seděli nepřetržitě od roku 1948. Vyloučení tohoto vředu z národní duše a ukončení éry legitimizace tohoto politického zla bude z pohledu dějin nejvýznamnější volební výsledek. První oříšek.

Babiš dostal téměř milión a půl hlasů. To svědčí o tom, že ať se jedná o slepotu, či morální prohnilost, nemalá část občanů je stále schopna dát hlas člověku, který nemá zrnko morálního charakteru. S tím souvisí i to, že otázka kolem Babišovy možné kandidatury na úřad prezidenta, s cílem „pokračovat“ v politice (rozumí se získat imunitu), vůbec není smetena ze stolu. Je to jen otázka času, než se alespoň jedna z četných obžalob proti Babišovi dotáhne do konce. Jako další, těch 73 % voličů, kteří Babiše nevolili, ho téměř nesnáší. Pokud by se Babiš vůbec dostal do druhého kola prezidentských voleb, tak pohoří, i kdyby proti němu kandidoval Spejbl. Tak či onak, Babiš končí. Druhý oříšek.

Den po volbách odvezli prezidenta Zemana do nemocnice ve stavu bezvědomí. Jeho prognóza, navzdory totálnímu embargu na informace z Hradu, je velice špatná. Pokud by se stal zázrak a Zeman pokračoval v roli prezidenta, je více než pravděpodobné, že se nebude mstít pouze konkrétní osobě či straně, ale celému národu za to, že nezvolil jeho kandidáta. Pověří Babiše, aby sestavil vládu, což se Babišovi nepodaří. Zemanova urputnost, posílena neurologickým rozpadem, odstartuje finální hradní šarádu, propagovanou navenek snad celosvětově nejstupidnějším mluvčím v politice. Patový stav trvalé nevlády ukončí buď sněmovna tím, že odebere Zemanovi prezidentskou moc, anebo se o vše postará nevyhnutelné pokračování progresivního selhání Zemanových jater a mozku přirozeným koncem. Předčasné prezidentské volby jsou tedy zcela jisté; příští prezident bude mít obrovskou možnost – a povinnost – sjednotit národ a nasměrovat ho zpět na proevropskou, prodemokratickou a humánní cestu. Třetí oříšek.

Publikováno:

www.pritomnost.cz

11.10.2021

www.aktualne.cz

11.10.2021

Kontakt

MUDr. Martin Jan Stránský

Národní 9, Praha 1

Kontaktní osoba:

Jitka Bayerová – asistentka

Tel.: 222 075 101

Copyright © 2024 All Rights Reserved.