Proč taxikáři a jejich šéfové nestojí za nic – případ firmy AAA a pana Kvasničky

Tisk je zaplaven nejnovější událostí okradení turisty, který perfektně natočil taxikáře, jak prstem nahání „turbo“- mechanický strojek, který zvyšuje částku na taxametru během jízdy.  Tím se potvrdilo to, co všichni vědí. Dokonce to potvrzuje i šéf samotné firmy, které vůz patří (AAA Radiotaxi) pan Jiří Kvasnička, když tvrdí: „Všichni vědí, že turbo taxametr má v autě více jak polovina taxikářů,“ (Lidovky.cz 15.12.2013).  

A jaká je další reakce pana Kvasničky? Řidič stále jezdí v jeho firmě. „Nemůžu mu odebrat licenci  a i  když řidiče vyhodím, je tady deset až dvanáct dalších dispečinků, pro které půjde jezdit,“ reagoval Kvasnička, který jako jednatel firmy vědomě zaměstnává zloděje.   Pan jednatel to vysvětluje takto:  „Vyhodit řidiče je sice hezké, ale vzhledem k zákazníkovi je to nesystémová záležitost.“  O které záležitosti tedy pro Boha mluví? Aby to dotáhl do úplné morální absurdnosti, tak se Kvasnička  pozastavuje nad tím, jakým způsobem turista krádež natočil a vzhledem k tomu, že se z ní nelze vylhat ani nijak vykroutit, muselo být video „nahráno účelově“.

Důvodem, proč takoví taxikáři a jejich šéfové nestojí za nic je jejich vlastní morální chování a hlavně přesvědčení, že se jim nic nestane. V tom druhém mají pravdu: záznam krádeže předal řidič policii.  I přes zjevné důkazy zůstává policie – alespoň v tomto případu – úplně k ničemu. K dnešnímu dni nebyla ani firma AAA ani její vedení ani řidič kontaktováni.  Krade se vesele dál.      

Na rozdíl od pana Kvasničky, který odmítá řidiče vyhodit, my ostatní můžeme udělat malou věc – vyhodit pana Kvasničku a jeho firmu tím, že si je vymažeme ze seznamu. Alespoň tak.  A pro policejního šéfa to může být další z mnoha důkazů, proč policie, i když si to v mnoha případech nezaslouží, má u veřejnosti stále nulovou důvěru. 

Martin Jan Stránský

Publikováno:

aktualne.cz

16.12.2013

Kontakt

MUDr. Martin Jan Stránský

Národní 9, Praha 1

Kontaktní osoba:

Jitka Bayerová – asistentka

Tel.: 222 075 101

Copyright © 2024 All Rights Reserved.